فروشگاه های زنجیره ای

از مهمترین مباحث در زمان اقامت شما در وین مبحث خرید است. تمام مایحتاج زندگی در وین موجود است پس نگران خرید در وین نباشید. تمام فروشگاه های وین از دوشنبه تا شنبه باز هستند اما در روز یک شنبه و سایر روزهای تعطیل تقریبا تمام فروشگاه ها بسته هستند به جز چند فروشگاه که در انتهای لیست آنها را برایتان معرفی میکنیم. پس خرید روز یک شنبه را شنبه انجام دهید. ترجیحاً برای خرید یک یا چند ساک خرید همراه خود ببرید، به دلیل اینکه اکثر فروشگاه ها در ازای هر ساک خرید بین 15 تا 30 سنت پول دریافت میکنند. 

لیستی از فروشگاه یا سوپر مارکت های وین:

فروشگاه های زنجیره ای BIPA با طراحی صورتی رنگ تقریبا در تمام مناطق وین به چشم میخورند، این فروشگاه عرضه کننده لوازم بهداشتی، آرایشی می باشد.

این فروشگاه نیز در بسیاری از خیابان های وین شعبه دارد و برخی از اجناس آن در روزهای جمعه و شنبه شامل تخفیف می شوند.

این فروشگاه نیز همانند Hofer و Lidl بوده ولی شما میتوانید نان تازه از آن تهیه کنید.

یکی دیگر از فروشگاه های وین که اکثر اجناس آن به قیمت مناسب ارائه می شود ولی تعداد شعبات کمتری نسبت به Hofer دارد.

یکی از فروشگاه های وین که اکثر اجناس آن به قیمت مناسب ارائه می شود، که تقریباً در همه خیابان های وین شعبه دارد.

این فروشگاه ترکیبی از فروشگاه BIPA و DM بوده که لوازم آرایشی، بهداشتی، خوراکی های فانتری و اسباب بازی به فروش می رساند و شعبات بزرگ تر ولی کمتری در سطح شهر دارد علاوه بر آن به صورت حرفه ای به فروش عطر و ادکلن می پردازد. بعضی از اجناس در این فروشگاه به قیمت پایین تری از سایر فروشگاه ها عرضه میشود.

فروشگاه های DM لوازم آرایشی، بهداشتی و خوراکی های فانتزی عرضه میکند، از این فروشگاه میتوانید، اکثر ویتامین ها را تهیه کنید.

فروشگاه Merkur شعبات کمی در سطح شهر وین دارد ولی شعبات آن عموماً بزرگ هستند و تنوع اجناس بیشتری نسبت به سایر فروشگاه ها دارند. این فروشگاه معمولاً در روزهای چهارشنبه برخی از اجناس خود را با تخفیف عرضه میکند.

فروشگاه Spar به سه دسته  Spar, Inter Spar, Euro Spar تقسیم میشوند که همگی متعلق به یک کمپانی بوده و تفاوت کمی نسبت به هم دارند و تفاوت اصلی بین آنها مساحت فروشگاه می باشد.این فروشگاه نیز همانند Merkur می باشد با این تفاوت که تعداد شعبات بیشتری نسبت به Merkur دارد و محصولات S-BUDGET که قیمت مناسبی دارند و متعلق به کمپانی Spar می باشد را عرضه می کند.

این فروشگاه نیز شعبه های نسبتاً کمی در سطح شهر دارد. در این فروشگاه ساندویچ های سرد متنوع و خوبی با قیمت مناسب عرضه میشود. اجناس این فروشگاه در بعضی مواقع شامل تخفیف های خوبی می شوند.

فروشگاه هایی که در روزهای یک شنبه نیز تعطیل نیستند:

1- فروشگاه Billa در ایستگاه Praterstern خط مترو U2 , U1

2- فروشگاه Spar در ایستگاه Landstraße خط مترو U4 , U3 (بخش کوچکی از فروشگاه باز می باشد.)

3- فروشگاه Merkur در 2 بخش در ایستگاه Westbahnhof که خط مترو U6 , U3 در آن ایستگاه دارند. (بخش کوچکی از فروشگاه باز می باشد.)

4- بعضی سوپرمارکت های که معمولاً در ایستگاه های بزرگ مترو مانند Westbanhof , Schottentor و سایر ایستگاه ها وجود دارند.

برای استفاده از تخفیفات بعضی از فروشگاه های بالا باید دارای کارت عضویت آن فروشگاه باشید و در هر بار خرید آن را به مسئول صندوق نشان دهید. فروشگاه های Billa, Merkur, Bipa, Penny جزو این فروشگاه ها هستند. برای دریافت کارت عضویت شما باید از مسئول صندوق فرم درخواست عضویت را دریافت کنید، مشخصات و آدرس خود را وارد کرده دوباره به صندوق دار تحویل دهید، سپس صندوق دار کارت عضویت موقتی به شما میدهد که تا زمانی که کارت اصلی برایتان پست شود میتوانید از آن استفاده کنید. (کارت موقت از لحاظ کارایی هیچ تفاوتی نسبت به کارت دائم یا اصلی ندارد.)

موارد الزامی جهت پر کردن فرم به شرح زیر میباشد(فرم به زبان آلمانی میباشد):

Vorname – نام

Nachname – نام خانوادگی

Straße / Hausnummer – شماره پلاک / نام خیابان

Postleitzahl – کد پستی 4 رقمی (برای پر کردن این قسمت اگر از کد پستی خود مطلع نیستید، کافی است که شماره منطقه خود در وین را در میانه عدد 0 _ _ 1 اضافه کنید، به عنوان مثال اگر شما در منطقه 5 زندگی میکنید کد پستی شما 1050 می باشد و اگر در منطقه 14 زندگی میکنید کد پستی شما 1140 می باشد.)

Ort – شهر ( در این قسمت چون معمولاً همه افراد در وین هستند باید Wien نوشته شود.)

Geburtsdatum – تاریخ تولد به میلادی (برای عضو بودن باید بالای 18 سال سن داشته باشید.)

و در نهایت امضاء

فروشگاه های Bila و Merkur اجناسی تحت برند Clever به فروش می رسانند که قیمت مناسبی نسبت به سایر اجناس این فروشگاه ها داراست ولی از لحاظ کیفیت کاستی ندارند. محصولات این برند از لحاظ قیمت در رقابت با اجناس S-Budget فروشگاه Spar و اکثر اجناس ارزان قیمت فروشگاه های Hofer, Penny, Lidl می باشد.